The Official Website of North River Minor Hockey Association

Super Main Navigation Menu

Main Navigation Menu

NRMHA Player Development
News Archives

N
R
M
H
A


P
l
a
y
e
r

D
e
v
e
l
o
p
m
e
n
t

Development News Over 5 Days Old Desc(sort order)
September 17, 2017
Bantam Body Checking Clinic

Please find the list of registered players to attend the Bantam Body Checking Clinic.  Session will be held on Sunday- September 17th 2:40pm-4:10pm.  Coaches are welcome to attend.

Aiden Ross

Alex Stead

Andon Waite

Braedan Tremere

Caden Dawson

Caleb Wright

Calen MacPhail

Cash Main- Elsinga

Christopher MacDougall

Cody Cudmore

Cole Frizzell

Connor Deroche

Evan Trainor

John Ross MacQuarrie

Grace MacNevin

Jackson Sherren

James Doucette

Jordan Mahar

Kaleb MacCormack

Liam Stevenson

Liam Wood

Malcolm MacDonald

McHarry Spence

Myles Grant

Parker MacDougall

Rachel Richards

Ryan MacDonald

Ryan O'Connor

Taytum Vogan

 
September 15, 2017
UPEI Female Camp Group #2
Darragh Clayton 2001
Cassie Lank 2002
brittney foster 2002
Emma Stewart 2003
Marlie Tremere 2003
Emma MacKinnon 2003
Anna Bowers 2003
Taytum Vogan 2004
Marlee Lank 2004
Megan Vermunt  2006
Tori Acorn 2006
Jane Nordquist 2006
Makenzie Woodford  2006
Kolby Hardy 2006
Sophie Crabbe 2006
Kayla Storey 2007
Hailey Bernard 2007
Emma Proud 2007
Allie Bowers 2007
Rachel MacFadyen 2007
Kate Crabbe 2007
Ashlyn Tremere 2007
Goalies   
Deanna Malone 2002
   
   
 
September 15, 2017
UPEI Female Camp Group #1
Janetta Stewart 2008
Rachel Adams 2008
Kelsey Adams 2008
Macy Cheverie 2008
Rogan Lavoie 2008
Maven Lavoie 2008
Karmen Shaw 2008
Rogan Lavoie 2008
Maven Lavoie 2008
Darcie Mills 2008
Jocelyn Gallant 2008
Miley Stevenson 2008
Myla Campbell 2008
Avery Stewart 2009
Jessie Gass 2009
Reese Fall 2009
Halle Murray 2009
Ava Lumsden 2009
Karley Hardy 2009
Ava Tremere 2009
Helen Arbing 2009
Payton Matthews 2009
Mya Stevenson 2009
Hayley Smith 2010
Jessie Stewart  2010
Jesslyn Gorveatt 2010
Kinley Duncan  2010
Kayla Mills 2010
Sadie Stead 2010
Goalies   
McKenna dollar-goeseels 2008
Kelley Aiken 2009
Ryleigh Fall 2009
Payton Crozier 2010
Grace Dunn 2008

 

 
September 8, 2017
Peewee Clinics- Body Contact

List of registered players for the Peewee Body Contact Clinic-

Saturday (APM Classroom 2:30-400 and Ice Session 4:15-5:45)

Alex Brown

Andrew Wilson

Billy O'Regan

Cam Taylor

Cameron Burke

Colby MacLean

Colin Doiron

Faethe Pineau

Jackson Lea

Justin Butler

Liam MacLeod

Liam Scott

Lucas Mills

Makenzie Woodford

Meagan Vermunt

Michael Arsenault

Nathan Gallant

Nicholas Coles

Noah Arsenault

Noah Wolfe

Olivea Lea

Reid MacFadyen

Rylan Aiken Shelbie Masters

Simon MacFadyen

Sophie Arsenault

Thomas MacKinnon

Will Farquharson

 
September 8, 2017
Peewee Clinic- Sunday Group

List of Registered Players for Sunday- September 10th.  Classroom Session (APM) is 12:50-2:20 and ice session is 2:40-4:10

 

Carter Crabbe

Graysen Arbing

Jackson Murphy

Jonathan Havenga

Justin Knox

Liam Boswall

Liam Flynn

Mackieson MacLeod

Malcolm MacDonald

Mitchell Ford

Nathan Garro

Renee McCardle

Rowan Tremere

Sam Bowness

Sarah Lewis

Tyler Wood

 
September 6, 2017
Female Camps Registered Players to Aug 23 - 2010-2007
Kayla Storey 2007
Hailey Bernard 2007
Emma Proud 2007
Allie Bowers 2007
Janetta Stewart 2008
Makenna Gorveatt 2008
Rachel Adams 2008
Kelsey Adams 2008
Macy Cheverie 2008
Rogan Lavoie 2008
Maven Lavoie 2008
McKenna dollar-goeseels 2008
Karmen Shaw 2008
Rogan Lavoie 2008
Maven Lavoie 2008
Darcie Mills 2008
Jocelyn Gallant 2008
Kelley Aiken 2009
Avery Stewart 2009
Jessie Gass 2009
Ryleigh Fall 2009
Reese Fall 2009
Kolby Hardy 2009
Halle Murray 2009
Ava Lumsden 2009
Jessie Stewart  2010
Jesslyn Gorveatt 2010
Payton Crozier 2010
Kinley Duncan  2010
Kayla Mills 2010
Karley Hardy 2010

Hailey Smith  2010

 
September 6, 2017
Female Camps Registered Players to August 23 2006-2000
Cassie Lank 2002
brittney foster 2002
Emma Stewart 2003
Marlie Tremere 2003
Emma MacKinnon 2003
Anna Bowers 2003
Elly Soloman 2004
Marlee Lank 2004
Megan Vermunt  2006
Tori Acorn 2006
Jane Nordquist 2006
Makenzie Woodford  2006
 
September 1, 2017
GROUP 4
Liam Wood 2004
Gordon Butler 2004
Cody Cudmore 2004
Caleb Wright 2004
Caden Dawson 2004
Liam Stevenson 2004
John Ross MacQuarrie 2004
Nicholas Clark 2004
Payton Kelly 2004
Ryan MacDonald 2004
Rachel Richards 2004
James Doucette 2004
Christopher MacDougall 2004
Connor Deroche 2004
Jackson Lea 2005
Olivia Lea 2005
Nathan Gallant 2005
Zackary Langdale 2005
Evan Andrews 2005
 William Lowther 2005
Gabe Taweel 2005
Riley McKinnon 2005
Malcolm MacDonald 2005
Evan Stewart 2005
Sam Bowness 2005
   
Goalies  
Noah Visser 2004
zac toner 2004
Thomas Gillis 2004
Jakob MacDonald 2005
Jenay Spence  2005

 
   
   
 
September 1, 2017
GROUP 5
Ben Peters 2000
Griffin Hughes 2000
Lisa Stevenson 2000
Brett MacDonald 2001
Zach Wilson 2001
Jackson Roberts 2001
Sophie Flynn  2002
Aaron mccloskey  2002
Cale Rogerson 2002
Maria Stevenson 2002
Shaun Henshall 2002
Sam Bailey 2002
Malcolm MacDonald 2002
BEN JENKINS 2003
Colby Adams  2003
Cole Frizzell  2003
Ryan McLaughlin 2003
Landon Hardy 2003
frankie woods 2003
Connor Hogan 2003
Dylan Murphy 2003
Jack Nordquist 2003
Will Mix 2003
Sarah MacEachern 2004
Keefe Marshall 2004
Jay MacDonald 2004
   
   
Goalies   
Cedric Stead 2000
Caleb Boswall 2002
Josh Smith 2003
 
September 1, 2017
GROUP 1
Sawyer Robichaud-MacLeod 2008
drew gormley-foote 2008
Ethan Shanahan 2008
Ryder Cobb 2008
Ethan macfadyen 2008
Carson Hood 2008
Logan Griffin 2008
Cameron Coffin  2008
Luke Sentner 2008
Jack MacDonald 2009
Ben Phillips 2009
Cohen Fraser  2009
Ryan Evans 2009
Tim Vermunt  2009
Jackson Cameron 2009
Darby Marshall 2009
Jake Farquharson 2009
Nate Silvaggio 2009
Sawyer MacDonald 2009
London corbett 2009
David Slaven 2009
COLE CALLAGHAN 2009
Lucas Matheson 2009
Jackson McMurrer 2010
Mathis Fast 2010
Colton McMurrer 2010
Geordon Frizzell  2010
Cole Hood 2010
Jonah MacDonald  2010
Elliot Delaney 2010
B Cole 2010
Owen Livingston 2010
   
Goaliies  
Sam Morash 2009
Payton Crozier 2010
Dakota Torraville 2008
McKenna dollar-goeseels 2008
 
September 1, 2017
Schedule is now posted

Can be found on Schedule tab.  First sessions begin next Tuesday August 29.

 
September 1, 2017
GROUP 3
Liam Boswall 2006
Noah Arsenault 2006
Kyle Peters 2006
Dillan Hughes 2006
Justin Butler 2006
Reid MacFadyen 2006
Mitchell Ford 2006
Alexander MacDonald 2006
Thomas MacKinnon 2006
Liam Flynn 2006
Noah Wolfe 2006
Kade Lavoie 2006
Tyson McGrath 2006
Ethan Murray 2006
Cate Kelly 2006
Grayson Arbing 2006
Alex Brown 2005
Ian Drake 2005
Jackson Murphy 2005
Christian Irwin 2005
Nolan Cobb 2005
Josh Oneill 2005
Cameron Burke 2005
Nicholas Molyneaux 2005
Jakob MacEwen 2005
   
Goalies  
Cal Hemphill King 2007
Adam MacDonald 2007
 
September 1, 2017
GROUP 2
Sven vermunt  2007
Spencer Freeze 2007
Aidan Silvaggio 2007
Sam Langdale 2007
Isaac taweel 2007
Sam Stewart 2007
Jordan Roberts 2007
Nicholas Frizzell  2007
Nate Macdonald  2007
Gavin Oliver 2007
Cole Irwin 2007
Tyler Jenkins-Gaudet 2007
Ben Wood  2007
Bradely Kelly 2007
Jay Deroche 2007
Brayden Ranahan 2007
Raphael  Tang 2007
Dylan MacLean 2008
Aleah Craswell 2008
Derek Andrews 2008
Ethan Lowther 2008
Coady Hughes 2008
Jackson Fast 2008
Ollie Press 2008
Cam McKenna  2008
Jake Acorn 2008
Gabriel Wolfe 2008
Calen Ellsworth 2008
Jax Smallman 2008
Hunter Crozier 2008
Jake Kelley 2008
   
Goalies   
Ben Creighton 2007
John Arthur COHEN Broussard 2007
Gavin Nuesch 2008
 
August 22, 2017
Fall Camps (UPEI Female) Registered Players
Cassie Lank 2002
brittney foster 2002
Emma Stewart 2003

 
Elly Soloman 2004
Marlee Lank 2004
Megan Vermunt  2006
Tori Acorn 2006
Jane Nordquist 2006
Kayla Storey 2007
Hailey Bernard 2007
Emma Proud 2007
Emma Proud 2007
Janetta Stewart 2008
Makenna Gorveatt 2008
Rachel Adams 2008
Kelsey Adams 2008
Macy Cheverie 2008
Rogan Lavoie 2008
Maven Lavoie 2008
McKenna dollar-goeseels 2008
Karmen Shaw 2008
Rogan Lavoie 2008
Maven Lavoie 2008
Kelley Aiken 2009
Avery Stewart 2009
Jessie Gass 2009
Jessie Stewart  2010
Jesslyn Gorveatt 2010
Payton Crozier 2010
Kinley Duncan  2010
 
August 16, 2017
Updated Camp Lists

Next payment processing / registration update will be August 22.  Registration is not completed until payment recieved.  These groupings do not represent the groups for the camps as these will be optimized to keep number  of players on the ice balanced.  All payments recieved at APM up until Wednesday at 1:00 pm have been processed.  Very few spots remain in UPEI Male Panther camps so payments will be processed in order payments are recieved. If camp is full payment will be refunded to those not getting in (easiest by e-transfer).   

 
August 8, 2017
NRMHA Female Panther Hockey Camps Confirmed Registrations

The list below is confirmed registrations (payment recieved) for the Men's Hockey Panthers Camps.  Next update /payment processing will be August 15th.  Groupings and schedule will be avaialable in coming weeks.

Name Birth Year 
Cassie Lank 2002
brittney foster 2002
Rachel Richards 2004
Marlee Lank 2004
Megan Vermunt 2006
Tori Acorn 2006
jane nordquist  
Kayla Storey 2007
Hailey Bernard 2007
Janetta Stewart 2008
Makenna Gorveatt 2008
Rachel Adams 2008
Kelsey Adams 2008
Macy Cheverie 2008
Karmen Shaw 2008
Avery Stewart 2009
Jessie Stewart  2010
Jesslyn Gorveatt 2010
Kinley Duncan  2010
 
August 8, 2017
NRMHA UPEI Mens Hoickey Panther Camps Confirmed Registrations 2001-2006

The list below is confirmed registrations (payment recieved) for the Men's Hockey Panthers Camps.  Next update /payment processing will be August 15th.  Groupings and schedule will be avaialable in coming weeks.

Name (full name) Birth Year 
Brett MacDonald 2001
BEN JENKINS 2003
Colby Adams  2003
Cole Frizzell  2003
Ryan McLaughlin 2003
Liam Wood 2004
Keefe Marshall 2004
Jay MacDonald 2004
Gordon Butler 2004
Cody Cudmore 2004
Caleb Wright 2004
Jackson Lea 2005
Olivia Lea 2005
Nathan Gallant 2005
Zackary Langdale 2005
Evan Andrews 2005
 William Lowther 2005
Gabe Taweel 2005
Riley McKinnon 2005
Nicholas Molyneaux 2005
Jakob MacEwen 2005
Malcolm MacDonald 2005
Evan Stewart 2005
Liam Boswall 2006
Noah Arsenault 2006
Kyle Peters 2006
Dillan Hughes 2006
Justin Butler 2006
Reid MacFadyen 2006
Mitchell Ford 2006
Alexander MacDonald 2006
 
August 8, 2017
NRMHA UPEI Men's Hockey Camps 2007-2010

The list below is confirmed registrations (payment recieved) for the Men's Hockey Panthers Camps.  Next update /payment processing will be August 15th.  Groupings and schedule will be avaialable in coming weeks.

Sven vermunt  2007
Spencer Freeze 2007
Aidan Silvaggio 2007
Sam Langdale 2007
Isaac taweel 2007
Sam Stewart 2007
Jordan Roberts 2007
Dylan MacLean 2008
Aleah Craswell 2008
Derek Andrews 2008
Ethan Lowther 2008
Coady Hughes 2008
Jackson Fast 2008
Ollie Press 2008
Cam McKenna  2008
drew gormley-foote 2008
Jack MacDonald 2009
Ben Phillips 2009
Cohen Fraser  2009
Debbie Evans 2009
Tim Vermunt  2009
Jackson Cameron 2009
Darby Marshall 2009
Jake Farquharson 2009
Nate Silvaggio 2009
Sawyer MacDonald 2009
Jackson McMurrer 2010
Mathis Fast 2010
Colton McMurrer 2010
 
March 10, 2017
Peewee Development Friday March 10

Please find the list of registered players for the PeeWee Development Session for Friday- March 10th at 6am.  Coaches are encouraged to attend.

Alex Brown

Carter Crabbe

Christian Irwin

Cody Cudmore

Gordon Butler

Jarrod MacLeod

John Ross MacQuarrie

Keefe Marshall

Liam Stevenson

Malcolm MacDonald

Mason Ward

Parker MacDougall

 

**Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
March 3, 2017
Novice Development

Friday March 3 - 6 am APM Centre.  Skating and Puck Skills.

Please find the list of registered Players.  Coaches are encouraged to attend.

Hunter Crozier

Gabriel Wolfe

Carter Clarke

Dylan Drummond

Calen Ellsworth

Dylan MacLean

Ben Phillips

Finn Galaise

Halle Murray

Ollie Press

Jack MacDonald

Darby Marshall

Liam Savoie

Cam McKenna

McKenna Dollar- Goesells

Payton Matthews

Jessie Gass

Cohen Fraser

Ethan MacFadyen

Kyle Garro

 

 

***Sponsored by the Sweetheart Tournament ****

 
February 24, 2017
Peewee Development Friday February 24

Please find the list of registered players for the Peewee Development session for Feb. 24th at 6am.

Coaches are encouraged to attend.

Lauren Clark

Alex Brown

Georgia Mallett

Gordon Butler

Reese Campbell

Malcolm MacDonald

Carter Crabbe

Mason Ward

Nicholas Molyneaux

Keefe Marshall

Joshua O'Neill

Liam Stevenson

Sarah MacEachern

Cash Main- Elsinga

Jackson Murphy

Evan Trainor

John Ross MacQuarrie

 

**Sponsored by the Sweetheart Tournament**

 
February 3, 2017
Atom Development

Please find the list of registered players for the Atom Development session for Friday- February 3rd at 6AM.  Coaches are encouraged to attend.  *Sponsored by the Sweetheart Tournament*

1. Beatrice Galaise

2. Ben Wood

3. Benjamin Constable

4. Brayden Ranahan

5. Brett Hardy

6. Colby MacLean

7. Cole Irwin

8. David Inman

9. Ethan Grant

10. Ethan Murray

11. Grayson Arbing

12. Jack Platts

13. Jordan Roberts

14. Justin Butler

15. Liam Scott

16. Luke Inman

17. Mitchell Ford

18. Nate MacDonald

19. Noah Wolfe

20. Rachael Campbell

21. Reid MacFadyen

22. Sam Stewart

 
January 17, 2017
Novice /Atom Development

The following players are registered for the Novice/Atom Development session on Friday- January 20th- at 6AM. 

Coaches are encouraged to attend.

1. Cam McKenna

2. Darby Marshall

3. Ethan MacFadyen

4. Gabriel Wolfe

5. Hunter Crozier

6. Jaxon MacLean

7. Kyla Hughes

8. Makenna Gorveatt

Session has been sponsored by the Sweetheart Tournament.

 
January 13, 2017
Atom Development

Please find the list of Registered Players for Friday's Development Session- January 13th at 6am-

Coaches are encouraged to attend.

Beatrice Galaise

Ben Wood

Colby MacLean

Darby Marshall

Finn Galaise

Gabriel Wolfe

Kyla Hughes

Liam Savoie

Mylah Campbell

Noah Wolfe

Ryan Evans

Sawyer MacLeod

 

Sponsored by the Sweetheart Tournament

 
January 3, 2017
Peewer development Friday January 6

PeeWee Shooting Development- Friday January 6th at 6am- APM Centre

Coaches are encouraged to attend.

1. Alex Brown

2. Brett Clow

3. Caden Dawson

4. Cameron Burke

5. Cash Main-Elsinga

6. Charleigh Corke

7. Cody Cudmore

8. Cory Goley

9. Evan Trainor

10. Gordon Butler

11. Jackson Lea

12. Jackson Murphy

13. Jackson Sherren

14. Jenay Spence

15. John Ross MacQuarrie

16. Jonathan Havenga

17. Keefe Marshall

18. Liam Stevenson

19. Malcolm MacDonald

20. Mason Ward

21. McHarry Spence

22. Myles Grant

23. Parker MacDougall

24. Reese Campbell

25. Simon Stretch

****Sponsored by the Sweetheart Tournament******

 
December 30, 2016
Peewee Development- Skating and Puck Skills

Peewee Development- Skating and Puck Skills. Friday- December 30th at 6am at APM Coaches are encouraged to attend. Registered players will be listed by Thursday at 6pm. Please click on link to register - if unable to work- pleas click on link on Facebook. https://docs.google.com/forms/d/1Go5auwQAl6sb4MkOiwlTvFYWiwPs2Ic-oUdKCL7aXgo/edit?ts=58628021

https://goo.gl/forms/lc5fVjY2DkGKOg8j1

 
December 29, 2016
PeeWee Development
List of registered players for December 30th at 6am Keefe Marshall Gordon Butler Liam Stevenson Cody Cudmore Reese Campbell Alex Brown Zac Toner Jarrod Macleod Mason Ward Jenny Spence McHarry Spence John Ross MacQuarrie Caleb Wright Malcolm MacDonald Charleigh Corke Jackson Murphy
 
December 15, 2016
Novice Development
Novice Development session for Friday December 16th- 6am has been cancelled due to weather.
 
December 15, 2016
Novice Development- Puck Skills

The following players are registered for the Atom Development- Puck Skills on December 16th @6AM- APM Centre. (Sponsored by the Sweetheart Tournament)

Coaches are encouraged to attend.

Calen Ellsworth
Carson Hood
Cohen Fraser
Darby Marshall
Ethan MacFadyen
Finn Galaise
Gabriel Wolfe
Halle Murray
Kyla Hughes
McKenna Dollar-goeseels
Mylah Campbell
Noah MacDonald
Ryan Evans
Travis Mawhinney
 
December 8, 2016
Atom Development

Atom Development- December 9th at 6AM

Coaches are encouraged to attend.

Sorry for the delay- had a technical issue.

Ethan Murray

Brayden Ranahan

Nate MacDonald

Jaxon Maclean

Sophie LeClair

Ben Wood

Brett Hardy

Liam Boswall

Rylan Aiken

Finn Galaise

Noah Wolfe

Cam Taylor

Sam Stewart

Ethan Grant

Michael Arsenault

Thomas MacKinnon

Rowan Tremere

Liam Flynn

****Sponsored by the Sweetheart Tournament****

 
December 7, 2016
Atom Development- Puck Skills

Friday December 9th - 6 am APM Centre.

Development- Puck Skills for all NRMHA Atom Players Players.  Register at the following link:

List will be posted on Thursday by 6 pm of Registered players as only 26 players will be accepted for this session on a first come / first serve basis.

Coaches are encouraged to attend.

https://docs.google.com/forms/d/13Gd5DXwD2los6MS-A6szxahSW5fpIy54TaE3NNbiDyk/edit?ts=584777a4

 
December 2, 2016
PeeWee Shooting Development

PeeWee Development Session on Friday- December 2nd at 6am- APM Centre (Sponsored by the Sweetheart Tournament).

Registered Players

Coaches are encouraged to attend

 

Alex Brown
Andrew LeBlanc
Carter Crabbe
Cash Main-Elsinga
Charleigh Corke
Cody Cudmore
Evan Trainor
Gordon Butler
Jackson Lea
Jackson Murphy
Josh ONeill
Kaleb MacCormac
Keefe marshall
Liam Stevenson
Mason Ward
Nicholas Molyneaux
Sam LeClair
Zac Toner

 
November 24, 2016
Atom Shooting Skills

Atom Shooting Skills- November 25th at 6am- APM Centre (Sponsored by the Sweetheart Tournament).

Coaches are encouraged to attend.

List of registered players-

Adam MacDonald

Beatrice Galaise

Ben Constable

Ben Wood

Brayden Ranahan

Brett Hardy

Cohen Stevenson

Cole Irwin

Ethan Murray

Grayson Arbing

Jack Platts

Jaxon MacLean

Jordan Roberts

Justin Butler

Liam Flynn

Liam Scott

Luke Inman

Michael Arsenault

Mitchell Ford

Nate MacDonald

Rylan Aiken- Goalie

Sam Stewart

Thomas MacKinnon

 
November 18, 2016
Novice Development- Puck and Skills

November 18th at 6AM  - APM Centre

Novice Development- Puck and Skills (Sponsored by the Sweetheart Tournament).

Coaches are encouraged to attend.

1. McKenna Dollar- Goesseels

2. Carson Hood

3. Halle Murray

4. Darby Marshall

5. Hunter Crozier

6. Brayden Carter

7. Cohen Fraser

8. Sawyer MacLeod

 
November 4, 2016
Novice Development - Skating and Puck Skills with Kenny MacDougal

Friday November 4 - 6 am APM Centre.

Skating and Puck Skills for all NRMHA Novice Players.  Register at the following link:

https://docs.google.com/forms/d/1GseX3XrAYsDY5gJRkc5AqcUYAezr_VAugjqtqt4Ex9k

List will be posted on Thursday by 6 pm of Registered players as only 26 players will be accepted for this session on a first come / first serve basis.

 
November 3, 2016
Novice Development-

Novice Development - Skating and Puck Skills    Friday- November 4th at 6:00 AM (APM Centre)

Here's the listing of registered players for tomorrow's development session for Novice. (Coaches are encouraged to attend).

Brayden Carter

Calen Ellsworth

Cam McKenna

Carson Hood

Cohen Fraser

Cole Callaghan

Devon Doucette

Dylan Drummond

Dylan MacLean

Ella Brodersen

Ethan MacFadyen

Gabriel Wolfe

Finn Galaise

Gavin Nuesch

Hunter Crozier

Liam Savoie

Miley Stevenson

Mylah Campbell

Noah MacDonald

Ollie Press

Sawyer MacLeod

 
October 28, 2016
Development Session Friday Octboer 28 - 4PM APM Centre

Atom Development Session Friday October 28, 4PM APM Centre

Please find the list of registered players for the Atom Puck Handling Skills session for Friday- October 28th at 4pm.  (Coaches are also encouraged to come out as well).

Austin Potts

Simon MacFadyen

Rachel MacFadyen

Justin Butler

Ethan Murray

Simon Shoemaker

Adam MacDonald

Liam Scott

Luke Inman

Cole Irwin

Mitchell Ford

Grayson Arbing

Ben Constable

Sophie Arsenault

Sam Stewart

Ashlyn Tremere

Hailey Bond

Sarah Lewis

Reid MacFadyen

Nate MacDonald

Brett Hardy

Kayla Storey

Cal King

Jackson Coles

 
October 5, 2016
PeeWee Body Contact Clinic

Here's the listing of players for the upcoming Body Contact Clinic on Friday- October 7th.

Session starts at 5:50PM-7:20PM (Ice Session)  7:30PM-8:00PM (Classroom Session)

1. Andrew Wilson

2. Keefe Marshall

3. Caleb Wright

4. Charley Doiron

5. Christopher MacDougall

6. Ryan MacDonald

7. Cody Cudmore

8. Sarah MacEachern

9. Myles Grant

10. Carter MacRae

11. Cash Main- Elsinga

12. Mason Ward

13. Ryder Howatt

14. Angus Beaton

15. Calen MacPhail

16. Nicholas Molyneaux

17. Liam Wood

18. Sam LeClair

19. Jonathan Havenga

20. Rachel Richards

21. Alex Brown

22. Jordan Mahar

23. Malcolm MacDonald

24. Jackson Sherren

25. Mackieson MacLeod

26. Emerson Taylor

27. Brandon Runge

28. Owen Noonan

29. Zachary Zakem

30. Jarrod MacLeod

 
October 2, 2016
PeeWeeBody Contact Clinic

NRMHA PeeWee Body Contact Clinic- Friday- October 7th, 2016.

Ice Session is 5:50-7:20PM

Classroom Session- 7:00-8:00PM

List will be posted Thursday evening.

Click on link to register

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffkKcTyVeiRfmzcCildzNl4Tn5V690HNfHLdCSVFYyxMvuNA/viewform?c=0&w=1

 

Major Association Sponsors

  • API Hockey Pros logo
  • McDonalds Canada atoMc Hockey Banner
  • Tim Hortons logo
  • Dodge Caravan Kids Logo

Related Websites

Secondary Navigation Menu