The Official Website of North River Minor Hockey Association

Super Main Navigation Menu

Main Navigation Menu

NRMHA Player Development
News Archives

N
R
M
H
A


P
l
a
y
e
r

D
e
v
e
l
o
p
m
e
n
t

Development News Over 5 Days Old Desc(sort order)
September 10, 2018
Female Camp- Group 2- spots till open
Group 2
Allie Bowers
Anna Bowers
Carly Cameron
Charleigh Corke
Ella Macpherson 
Georgia Mallett
Hailey Bernard
Kate Crabbe
Kate Grant
Kayla Storey 
Kolby hardy 
Makenzie Woodford
Marlee Lank
Olivia Lea
Rachael Campbell
Rachel MacFadyen
Sarah - Beth Murphy
Sophie Crabbe
Sophie Leclair
Tori Acorn
 
September 10, 2018
Female Camp Group 1- FULL
Group 1
Aleah Craswell
Avery Stewart
Briar Docherty 
Claire Connolly
Drew Doucette
Emma Birt
Grace Dunn
Grace mackenziev
Halle Murray
Hayden Doyle
Hayley Smith
Helen Arbing
Janetta Stewart
Jessie Stewart
Jesslyn Gorveatt
Jocelyn Gallant
Kayla Mills 
Kenzie Burns
Kinley Duncan
Kira Cormier
Laura MacFadyen
Makenna Gorveatt
Maria MacPherson
Maven Lavoie
Mylah Campbell
Noleigh McCourt
Payton Crozier
Payton matthews
Reese fall
Rogan Lavoie
Ryleigh fall
Sadie Stead
Shaelynn Stordy 
Theresa Burt

Grace Dunn
Payton Crozier
Ryleigh Fall

 
September 4, 2018
Female Camps- List of Registered Players

Please find the list of registered players for the Female Camps.  Schedule is posted under the "Scehdule" tab.

Groups to be determined when registration closes next week.  (Novice/Atom- Group Full- we still have room for PW, Bantam, and Midget).

 
August 28, 2018
Panther Camp- Group 3

Here's the listing for Group 3.

Schedules can be found under "Schedules"

Aleah Craswell
Allie Bowers
Anna Bowers
Avery Stewart
Briar Docherty 
Carly Cameron
Charleigh Corke
Claire Connolly
Drew Doucette
Ella Macpherson 
Emma Birt
Georgia Mallett
Grace Dunn
Grace mackenziev
Hailey Bernard
Halle Murray
Hayden Doyle
Hayley Smith
Helen Arbing
Janetta Stewart
Jessie Stewart
Jesslyn Gorveatt
Jocelyn Gallant
Kate Crabbe
Kate Grant
Kayla Storey 
Kenzie Burns
Kinley Duncan
Kira Cormier
Kolby hardy 
Laura MacFadyen
Makenna Gorveatt
Makenzie Woodford
Maria MacPherson
Marlee Lank
Maven Lavoie
Mylah Campbell
Noleigh McCourt
Olivia Lea
Payton Crozier
Payton matthews
Rachael Campbell
Rachel MacFadyen
Reese fall
Rogan Lavoie
Ryleigh fall
Sadie Stead
Sarah - Beth Murphy
Shaelynn Stordy 
Sophie Crabbe
Theresa Burt
Tori Acorn
 
 
 
 
 
 
 
Group 3

Andrew MacDonald
Ashton Cormier
Ben Wohlgemut
Ben Wood
Brad Kelly
DAniel Trainor
Dillan Hughes
Donovan Howatt
Isaac Fraser
Jackson Reagh Coles

Jacob Neveu

Jay DeRoche
Jordan Roberts

Kyle Peters

Meagan Vermunt

Mitchell Blanchard
Nathan Dawson
Nathan Wohlgemut
Nicholas Frizzell
Noah Arsenault
Owen Godfrey
Rachel Campbell
Raphael Tang
Reese Stevenson
Sam Stewart
Simon Shoemaker

Spencer Freeze

Sven Vermunt

Tyler Jenkins-Gaudet

Goalies
Nye Tutton
Adam MacDonald
Ben Creighton
Cam Demmings
Cohen Broussard
 
August 28, 2018
Panther Camp- Group 4

Here's the listing of Group 4.

Schedule can be found under "Schedules"

Group 4

Alex Stead
Cody Cudmore
Caleb Wright
Connor DeRoche
Ethan Murray
Evan Stewart
Evan Trainor
Gabe taweel
Grayson Arbing 
Isaac Taweel
Jackson Murphy
Jakob William MacEwen
Jonathan Havenga
Justin Butler
Kaleb MacCormac
Liam Flynn
Liam Scott
Mackison MacLeod
Mitchell Ford
Nathan Gallant
Nicholas Molyneaux
Nolan cobb
Reese Campbell
Reid MacFadyen
Riley MacKinnon

Goalies
Thomas Gillis
Jakob MacDonald
Jenay Spence
 
August 28, 2018
Panther Camp- Group 5

Here's the Group listing for Group 5

Schedule can be found under "Schedules".

Group 5

Andrew Toner
Braidan Campbell

Brett MacDonald

Caden Dawson

Christopher MacDougall
Colby Adams
Daniel Godfrey
Dylan Murphy
Frankie Woods 
Gordon Butler
Jay MacDonald
Joe MacEachern
Keefe Marshall
Liam Stevenson
Liam Wood
Malcolm Campbell
Malcolm MacDonald
Malcolm MacDonald(2002)
Miles Grant
Parker MacDougall
Rachel Richards
Ryan Daniel McLaughlin
Ryan MacDonald
Ryan MacLaughlin
Ryan O'Connor
Sam Bailey
Sarah MacEachern
Shaun Henshall
Zach Demmings

Goalies
Bradley Chisholm
Noah Visser
Zac Toner
 
August 28, 2018
Panther Camp- Group 1

Here's the listing of names for Group 1.

Schedule can be found under "Schedules"

Group 1

Alistair MacDonald
Andrew McCarthy
Benjamin Pearson
Benjamin Phillips
Braiden Rossiter
Calum Marshall
Carter Doucette
Chase Storey

Cohen Doucette

Cole Hood
Colton McMurrer
Drew Doucette
Eliot Delaney
Emery Bruce
Gavin MacDonald
Geordon Frizzell

Grayson MacAdam

Isaac MacNevin

Jack Rodgerson
Jackson McMurrer
Jonah MacDonald
Liam Savoie
Micah Bailey
Reese Kennedy
Ryan Evans
Sam dowling
Tim Vermunt
William Creighton

Goalies
Emery Mccourt
Jayce Larter
Keegan Casey
Payton Crozier
Wyatt Csernyik
 
August 28, 2018
Panther Camp- Group 2

Here's the listing of names for Group 2.

Schedule can be found under "Schedules"

Group 2

Anderson Morgan
Blake Coady
Brayden Carter
Cameron Coffin
Carson Hood
Chase DesRoches
Coady Hughes
Cohen Fraser
Cole Callaghan
Cole Hopkinson
Darby Marshall
Davin Bruce
Devon Doucette
DrewGormley-Foote
Dylan Black
Dylan MacLean
Jack MacDonald
Jackson Cameron
Jake Kelly
Logan Griffin
London Corbett
Matthew Trainor
Micah Bailey
Montgomery Stead
Murray Mitchell
Oliver Thompson Press
Owen Arsenault
Patrick Casey
Ryder Cobb
Sawyer Robichaud-MacLeod

Goalies
Dakota Torraville
Kamron Collins
Nathan Toole
Raylee Currie
Rylan Dunn
Sam Morash
Sawyer MacDonald
Tyler Walker
 
March 15, 2018
Final Development Session (Novice)

Please find the list of registered players for the Novice Development Session for Friday- March 16th at 6am.

Ben Phillips

Brayden Carter

Bryson Hughes

Cam Hickox

Colton McMurrer

Darby Marshall

Elliot Delaney

Jack MacDonald

Jackson Cameron

Jackson McMurrer

Jessie Gass

Jonah MacDonald

Kinley Duncan

London Corbett

Maria MacPherson

Payton Crozier

Payton Matthews

Reese Kennedy

Sam Morash

Reminder that coaches are encouraged to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament**

 

This is our last Development Session for the 2017-2018 season- Thanks to Everyone!

 
March 13, 2018
Novice Development Session

***Final Development Session for 2017-2018*** 

A big Thank you to Trevor Lank and all the instructors who have helped with our NRMHA Development Program.

Novice Development- Skating and Puck Skills

March 16th at 6am - APM Centre

All players must register to attend. Please click on Link to register.  (List will be posted Thursday afternoon on Website)

https://goo.gl/forms/HcVVovI82SwZWbZj2

Coaches are encouraged to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
March 8, 2018
NRMHA Goalie Development

Please find the list of registered players for the Goalie Development session scheduled for Friday- March 9th at 6am APM Centre.

Goaltenders

1. Grace Dunn

2. Jace Larter

3. Jackson McMurrer

4. Jessie Gass

5. Reese Kennedy

6. Tyler Walker

7. Zac Toner

 

Shooters (Peewee/Bantam Players only)

1. Keefe Marshall

2. Reese Campbell

 

Coaches are encouraged to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
March 5, 2018
NRMHA Goaltender Development Session

Goaltender Development Session - Friday- March 9h at 6am.  All goaltenders from Novice to Midget can attend.  We do require 12 skaters. 

All goaltenders and skaters are required to register to attend.  (We will accept the first 12 skaters registered only).  List will be posted Thursday afternoon.

Coaches are encouraged to attend.

Please click on link to register.  https://goo.gl/forms/sz07inym3zBLgNrH3

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
February 27, 2018
Atom & Peewee Development

Atom and Peewee Development- Skating and Puck Skills Friday at 6AM APM Centre.

All players must register to attend.

https://goo.gl/forms/1GS0RbikVKgBsKmg2

Coaches are encouraged to attend.

List will be posted late Thursday afternoon.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
February 19, 2018
Novice Development Session
****Session is now for Novice and Atom Division***

Novicer and Atom Development Session for Friday- February 23rd at 6am at APM Centre.  All players must register to attend.

https://goo.gl/forms/qyopabfvBOKYFhw32

List will be posted late Thursday afternoon.

Coaches are encouraged to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
February 15, 2018
Goaltender Development Session

Please find the list of registered players for the Goalie Development Session scheduled for Friday- Feb. 16th at 6am at APM Centre.

Goaltenders

Bella Scott

Bradley Chisholm

Grace Dunn

Jace Larter

Jackson McMurrer

Olivia Holt

Payton Crozier

Reese Kennedy

Ryleigh Fall

Sam Morash

 

Shooters

Braidan Campbell

Grayson Arbing

Keefe Marshall

Liam Stevenson

Mitchell Ford

Noah Wolfe

Reese Campbell

Will Mix

 

*** Sponsored by the Sweetheart Tournament****

Coaches are encouraged to attend.

 
February 13, 2018
Goaltender Development Session

North River Goaltender Development Session will take place on Friday- February 16th at 6am at the APM Centre.

We do require 12 Peewee/Bantam Players as Shooters.

Click on link to register- all players must register to attend. 

https://goo.gl/forms/7J3KLpHuwNCVPZ0H3

Coaches are encouraged to attend. 

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
February 5, 2018
Friday- February 9th

Due to the Sweetheart Tournament- there will be no Development session on Friday.

 
January 25, 2018
Novice & Atom Development Session

Please find the list of registered players for the Atom & Novice Development for Friday- January 26th at 6am- APM Centre.

 

Reese Kennedy

Brayden Carter

Mylah Campbell

Anderson Morgan

Ryleigh Fall

Elliot Delaney

Carter Clark

Cole Callaghan

Bryson Hughes

Kyla Hughes

Dylan Drummond

Drew Corke

Gavin MacDonald

Alistair MacDonald

Kinley Duncan

 

Coaches are encouraged to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
January 24, 2018
Novice Development Session

Atom & Novice Development Session Friday- January 26th at 6am at the APM Centre.

Open to all Novice Age Players in NRMHA.

We ask all players to register- please click on link

https://goo.gl/forms/rDISsDfdewMhTiIJ2

List will be posted Thursday afternoon.

Coaches are encouraged to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
January 20, 2018
Bantam Development

Please find the list of registered players for the Bantam Development on Sunday- January 21st at 12:10pm at the APM Centre.

Cash Main-Elsinga
Emerson Taylor
Frankie Woods
Gordon Butler
Jarrod MacLeod
Keefe Marshall
Liam Stevenson
Mason Ward
Olivia Holt
Parker MacDougall
Ryan McLaughlin
Will Mix

Coaches are encouraged to attend. Drills that will be worked on- click on link.

Drills that will be worked on- (please click on lnk)

https://www.hockeycanada.ca/en-ca/hockey-programs/drill-hub?planId=218325 

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
January 11, 2018
Development Session- January 12th

Please find the list of registered players for the Skating and Puck Skills development for Friday- January 12th at 6am (APM Centre).

Ben Phillips

Brayden Carter

Carter Clark

Cody MacMillan

Cohen Fraser

Cole Callaghan

Cole Hood

Darby Marshall

Drew Corke

Elliot Delaney

Jack MacDonald

Jackson Cameron

Kinley Duncan

Liam Savoie

London Corbett

Reese Kennedy

Ryleigh Fall

Sam Morash

 

Coaches are encouraged to attend

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 

 
January 9, 2018
Novice Development Session
Development- Novice Skating and Puck Skills Friday at 6am (January 12th).

To register- please click on link .

Coaches are encouraged to attend.

https://goo.gl/forms/2jMKRgNFqHjXGOFE3

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
January 5, 2018
Goaltender Development Session

Please find the list of registered  players for the Goalie Development Session that has been rescheduled for Sunday- Feb. 7 at 12:10pm (APM Centre).

 

Goaltenders

Samuel McInnis

Kyle Garro

Ben Creighton

Ryleigh Fall

Raylee Currie

Jace Larter

Reese Kennedy

Paytol Crozier

Olivia Holt

 

Shooters

Jarrod MacLeod

Liam Stevenson

Grayson Arbing

Gordon Butler

Justin Butler

Keefe Marshall

 

**Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 

We encourage coaches to attend

 
January 1, 2018
Galtender Development Session
Friday Session has been cancelled and rescheduled for Sunday- January 7th at 12:10pm

Goaltender Development Session

6 am APM Centre

Open to all NRMHA / Wildcat Goalies.  Also looking for up to 15 shooters Peewee or Bantam ages.
Register at following link:

https://goo.gl/forms/WOYto98pjpUe2Hh33

 
December 21, 2017
Novice- Skating Development

Please find the list of registered players for the Novice Skating Development- Friday Dec. 22nd at 6am APM Centre.

1. Ben Phillips

2. Brayden Carter

3. Carter MacDonald

4. Charly Spence

5. Cohen Fraser

6. Cole Callaghan

7. Colton McMurrer

8. Darby Marshall

9. Drew Corke

10. Elliot Delaney

11. Jack MacDonald

12. Jackson Cameron

13. Kaleb Lewis

14. Kinley Duncan

15. Liam Savoie

16. Payton Crozier

17. Reese Kennedy

18. Ryleigh Fall

Coaches are encouraged to attend the session.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
December 19, 2017
Novice Development- Skating Skills
Novice Development Friday December 22 - 6 am APM Centre Skating Skills with Brent Thompson Maximum- 30 Skaters List will be posted Thursday evening on the Development Website. Please keep in mind that if you register and you need to cancel- please email nrmhaassistant@gmail.com Register here: https://goo.gl/forms/cUUZMtSBjxdzEbGQ2 Coaches are encouraged to attend. ***Sponsored by the Sweetheart Tournament***
 
December 14, 2017
Novice Development Session

Please find the list of registered players for the Novice Development Session for Friday- December 15th, 2017 at 6am. (APM Centre).

1. Andrew McCarthy

2. Ava Lumsden

3. Brayden Carter

4. Carter Clark

5. Charly Spence

6. Cole Callaghan

7. Colton McMurrer

8. Darby Marshall

9. Elliot Delaney

10. Jack MacDonald

11. Jackson Cameron

12. Kaleb Cormier

13. Kaleb Lewis

14. Kinley Duncan

15. Kira Cormier

16. Liam Savoie

17. Owen Livingston

18. Payton Crozier

19. Reese Fall

20. Reese Kennedy

21. Ryleigh Fall

22. Sam Morash

23. Shaelynn Stordy

24. Tyler Walker

Coaches are encouraged to attend the session.

**Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
December 12, 2017
Novice Development Session

Novice Development Session Friday December 15 - 6am APM Centre. 

Open to all Novice age players in NRMHA.

First 30 players accepted - list will be posted Thursday evening
Register at the following link.

https://goo.gl/forms/LWZO2HXm2dsbzHop1

 

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
December 7, 2017
Goalie Development

Please find the listing of registered players for the Goalie Development Session on Friday- December 8th at 6am.  (Coaches are encouraged to attend).

Goaltenders

Gavin Nuesch

Jessie Gass

Kyle Garro

Olivia Holt

Payton Crozier

Reese Kennedy

Renee Arsenault

Ryleigh Fall

Sophie Nuesch

 

Shooters

Grayson Arbing

Hayden Ford

Keefe Marshall

Mason Ward

Mitchell Fors

Sarah Lewis

 

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
November 30, 2017
Peewee & Bantam Development

Please find the listing of registered players for the Development Session with Kenny MacDougal on Friday- December 1st at 6am.

Caleb Wright

Ethan Murray

Evan Trainor

Grayson Arbing

Jarrod MacLeod

Jenay Spence

Justin Butler

Keefe Marshall

Liam Stevenson

Mason Ward

McHarry Spence

Nathan Garro

Olivia Holt

We encourage coaches to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
November 23, 2017
Atom Development- Shooting Skills

Please find the list of registered players for the Atom Development Session for Friday- Nov. 24th at 6AM- APM Centre.

Ashton Cormier

Ben Wood
Brad Sigsworth
Bryson Hughes
Calen Ellsworth
Cam Mckenna
David Inman
Dylan Drummond
Ethan Grant
Ethan MacFadyen
Gabriel Wolfe
Hunter Crozier
Jackson Coles
Jacob Neveu
Kyla Hughes
Logan Griffin
Mylah Campbell
Noah Macdonald
Sam Stewart
Sawyer MacLeod

Coaches are encouraged to attend.

***Sponsored by the Sweetheart Tournament***

 
November 21, 2017
Atom Development- Shooting Skills

Friday November 24 6 am APM Centre

Shooting Skills 
Open to all NRMHA players (including those playing Matrix / Wildcats).
Register at the following link: (List to be posted on NRMHA Website Thursday afternoon)

https://goo.gl/forms/kikYBaMcPQ1MuzNA3

 

 
November 16, 2017
Peewee & Bantam Development

Please find the list of registered players for Friday November 17th at 6am.

 

Cody Cudmore

Reid MacFadyen

Keefe Marshal

Liam Stevenson

Frankie Woods

Caleb Wright

Jarrod MacLeod

Caden Dawson

Mason Ward

Justin Butler

Gordon Butler

Jack Platts

Billy O'Reagan

Evan MacFadyen

John Ross MacQuarrie

Andon Waite

Liam Stevenson

Hillary Quilty

Grayson Arbing

Meagan Vermunt

Lucas MacDougall

Sarah Lewis

McHarry Spence

Jenay Spence

Cameron Burke

Justin Knox

Ben Coles

Olivia Holt

 

Coaches are encouraged to attend.

 

Sponsored by the Sweetheart Tournament

 
November 5, 2017
Atom Peewee Girls Skating and Puck Skills Sunday 12:10 APM
Janetta Stewart
Makenna gorveatt
Halle Murray
Hailey Bond
Faethe Pineau
Lindsey Smith
Makenzie Woodford
Kate Grant
Karmen Nicholson-Shaw
Madeline Bastedo
Ashlyn Tremere
Trinity Somers
Hailey Bernard
Darcie Mills
Kayla Mills
Saidbh Maher
Kolby hardy
Mylah Campbell
Nicole Watts
Rachel Adams
Kelsey Adams
Olivia Lea
Sarah Lewis
Janice Nordquist
keirsten newman
Renee McCardle
Charleigh Corke
Sophie Arsenault
Chloe Moore

Julia yeo

Kyla Hughes

 
November 2, 2017
Goalie Development

Please find the list of registered players for the Goalie Development Session for Friday November 3rd at 6am (APM Centre). Sponsored by the Sweetheart Tournament.  Coaches are encouraged to attend.

 

Ben Creighton Goaltender
Camden Demmings Goaltender
Dakota Torraville Goaltender
Dawson Doyle Goaltender
Gavin Nuesch Goaltender
Grace Dunn Goaltender
Jenay Spence Goaltender
Kyle Garro Goaltender
Matthew Carpenter Goaltender
Payton Crozier Goaltender
Reese Kennedy Goaltender
Ryleigh fall Goaltender
Sam Morash Goaltender
Sophie Nuesch Goaltender
Zac Toner Goaltender
   
Ashton Cormier Shooter
Beatrice galaise Shooter
Cam Mckenna Shooter
Dylan Drummond Shooter
Ethan MacFadyen Shooter
Finn Galaise Shooter
Gabe Wolfe Shooter
Hunter Crozier Shooter
Mitchell Ford Shooter
Noah Wolfe Shooter
Sarah Lewis Shooter
 
October 26, 2017
Peewee Development- Skating and Puck Skills

Please find the listing of registered players for the Peewee Development- Skating and Puck Skills for Friday- October 27th at 6am (APM Centre).  Sponsored by the Sweetheart Tournament.

Coaches are encouraged to attend.

Cam Taylor
Colby Maclean
Ethan Murray
Galaise Beatrice
Grayson Arbing
Jack Platts
Justin Butler
Liam Flynn
Makenzie Woodford
Mitchell Ford
Noah Wolfe
Rowan Tremere
Sam LeClair
Sarah Lewis
 
October 23, 2017
Goaltender Development Session

Friday November 3 - 6 am APM Centre
Goaltenders development session open to all NRMHA / Wildcat Goalies.  This will be the first of monthly sessions held on Friday mornings for goalies.  We will also except 12 shooters from the Atom / Peewee age groups.  
All Players/Goaltenders must register to attend.  We encourage coaches to join the session.

 
October 23, 2017
Peewee Development

Peewee Development Session- Friday October 27th at APM Centre

Peeweee Skating and Puck Skills with Kenny MacDougal
All players must register to attend.  We encouage coaches to join the session.

 
October 17, 2017
Atom Development
NRMHA Development Session 
Friday October 20th - 6 am APM Centre
Skating and Puck Skills 
Instructor - Brent Thompson
No charge for NRMHA and Wildcat Registered Players.  
Players confirmed will be posted on the Development Page Thursday evening.

Coaches are encouraged to attend these sessions as a development opportunity.


 
October 7, 2017
Female- Body Contact Clinic

Please find the list of registered players to attend the Female Body Contact Clinic- Peewee & Bantam.  Session will be held on Saturday- October 7th at 10:20am.  Coaches are welcome to attend. 

Nevaeh Marshall

Charleigh Corke

Fayth Zurheide

Leah Taylor

Cate Kelly

Karlee MacWilliams

Haven Woodside

Marlee Lank

Brooklynn Toombs

Sophie Crabbe

Carly Cameron Hillary Quilty Ashley Cullen
 
September 29, 2017
Peewee & Bantam Clinic

Please find the list of registered players to attend the Body Contact/Checking Clinic.  Session will be held on Friday- September 29th.  Coaches are welcome to attend.

Peewee Clinic (APM Classroom at 5pm and Ice Session 6:10-7:40pm)

1. Leah MacPhail

2. Brett Clow

3. Cohen Stevenson

4. Ethan Murray

5. Jack Platts

6. Jack Quigley

7. Josh O'Neill

8. Julia Yeo

9. Liam MacLeod

10. Lucas MacDougall

11. MacKieson MacLeod

12. Nicholas Molyneaux

13. Sam MacDonald

14. Simon Shoemaker

15. Winter Walsh

16. Cate Kelly

 

Bantam Body Checking Clinic (Ice Session at 6:10-7:40pm)

1. Aiden Ross

2. Andrew LeBlanc

3. Carly Cameron

4. Cash Main- Elsinga

5. Charley Doiton

6. Connor Hogan

7. Cory Goley

8. Emerson Taylor

9. Gordon Butler

10. Jarrod MacLeod

11. Keefe Marshall

12. Malcolm Boulter

13. Sarah MacEachern

14. Simon Stretch

15. Evan MacFadyen

16. Payton Kelly

17. Zach Demmings

 

Should you not be able to attend- please email nrmhaassistant@gmail.com.  We have a few individuals that are on a waiting list to attend.

 
September 26, 2017
Final Groups

The Final Groups will be posted today along with the schedules for the UPEI Male Hockey Panther Camps only. Female Camps will be posted later this week and there is still space availble in the Female Camps.  Camps were full based on payments recieved August 17th, any payments after that will be declined (etransfer), or refunded via cheque or credit to registration of that player with NRMHA.  Please email nrmhadevelopment@gmail.com to indicate your preferred method of reimbursment.  

Please respect the groups that are posted when attending camps to keep numbers balanced on the ice so the instructors can provide the maximum instruction for all the players.  If any players require refunds for medical reasons please email to notify so spots can be filled for those players.

THANK YOU FOR YOUR PATIENCE IN THIS PROCESS.

 

Major Association Sponsors

  • API Hockey Pros logo
  • McDonalds Canada atoMc® Hockey Banner
  • Tim Hortons logo
  • Dodge Caravan Kids Logo

Related Websites

Secondary Navigation Menu